Kochamy piękne wnętrza

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy ?

  • Do wstępnej wyceny dokładny pomiar nie jest wymagany. Koszty realizacji zamówienia można określić już na podstawie rzutów pomieszczenia, wyznaczenia rozmiarów zabudowy, własnych pomysłów i inspiracji klienta.
  • Przy urządzaniu nowego mieszkania lub domu projekty instalacji i aranżację wnętrz można wykonać na podstawie własnych rzutów mieszkania lub tych dostarczonym od dewelopera. Na etapie projektów błąd pomiaru lub różnice w faktycznych wymiarach pomieszczeń o kilka cm nie mają większego znaczenia.
  •  Szczegółowe pomiary dokonywane są już po zatwierdzeniu projektu – na potrzeby wykonawcze.
  • Przy zakupie nowego mieszkania projekt kuchni warto wykonać wcześniej – jeszcze przed odbiorem. Dzięki temu istnieje możliwość wcześniejszego rozplanowania wszystkich instalacji i dostosowania ich już do konkretnego projektu. Pozwala ta na zaoszczędzenie czasu po odbiorze mieszkania i uniknięciu przeróbek podczas prac wykończeniowych. Po samym obiorze pomiar dokonywany jest już tylko na potrzeby wykonania zabudowy.
  • Termin realizacji wynoszący w przybliżeniu 3 miesiące liczony jest od daty zatwierdzenia ostatecznej wersji projektu. Prace nad projektem trwające czasami nawet kilka tygodni nie są okresem realizacji zamówienia.
  • Wycena drogą mailową lub w siedzibie firmy jest bezpłatna. Spotkanie na budowie w celu wyceny, doradztwa, przygotowanie projektu lub inne formy rozpoczęcia współpracy wymagają wcześniejszej wpłaty zadatku, który przy podpisaniu umowy o realizację traktowany jest jak pierwsza zaliczka na meble i jest odliczany od całościowych kosztów.
  • Na wykonanie projektu umowa nie jest podpisywana. Klient otrzymuje jedynie potwierdzenie wpłaty w formie faktury zaliczkowej lub faktury na usługę projektową. Umowa podpisywana jest po zatwierdzeniu projektu i dotyczy jego realizacji a w kosztach ujęta jest opłata za projekt. Przed przygotowaniem projektu nieznane są również dokładne koszty wykonania zlecenia, które zależą od układu, wyposażenia i materiałów.
  • Przy urządzaniu kuchni Firma oferuje kompletną aranżację pomieszczenia i pełny projekt wnętrza w cenie samych mebli. Przy projektach wnętrz innych pomieszczeń jest on w cenie mebli tylko jeśli projektowane meble są głównym elementem aranżacji. Koszty projektu ustalane są wtedy indywidualnie i zależą od zakresu współpracy.
  • Firma realizuje tylko większe projekty i istnieje tzw. „kwota minimalna” , która określa minimalną wartość zamówienia.

Etapy realizacji zamówienia

1

Wycena

Wstępny kosztorys realizacji zamówienia ustalamy drogą mailową. Na podstawie przesłanych przez klienta rzutów pomieszczeń, opisu własnym pomysłów, wymagań i inspiracji wyznaczamy ramy cenowe, w których zmieszczą się koszty realizacji całego projektu. Na tym etapie możliwe jest także spotkanie w firmie, wybór materiałów, konsultacja w zakresie samego projektu lub po wcześniej wpłacie zadatku – spotkanie na budowie i pomiar na potrzeby przygotowania projektu.
2

Projekt

Po wpłacie zadatku na projekt przygotowywana jest pierwsza wersja aranżacji wnętrza. W oparciu o wcześniejsze ustalenia klient otrzymuje propozycje w formie wizualizacji 3D z pokazaniem wszystkich wybranych materiałów. Do wizualizacji dołączone są także szczegółowe rysunki 2D z wymiarami zabudowy, rozmieszczenie wyposażenia oraz projekt instalacji.
3

Wybór materiałów, szczegółowe pomiary, wybór sprzętu

Po zatwierdzeniu układu zabudowy, na podstawie wizualizacji i projektu dokonywany jest wybór materiałów. Pomimo fotorealistycznej wizualizacji 3D obejrzenie wszystkich wzorników, próbek kolorystycznych i fragmentów laminatów i lakierów jest niezbędne do zadowalającego efektu końcowego.
4

Umowa o realizację

Przygotowany na wcześniejszych etapach projekt, wybrane materiały wykończeniowe oraz podana przez klienta lista sprzętów AGD zostaje dołączona do umowy. Umowa zawiera także termin realizacji zamówienia, opłacony wcześniej zadatek na projekt oraz zadatek na realizację.
5

Montaż

Montaż i dostawa mebli w wyznaczonym w umowie terminie.

Pytania i odpowiedzi

Jaki jest koszt mebli na wymiar?

Cena zawsze ustalana jest na podstawie indywidualnego projektu. Każde pomieszczenie i każde meble są inne i podanie ogólnych kosztów bez chociaż wstępnego określenia zakresu jest niemożliwe.

Jaki jest koszt wykonania projektu?

Projekt mebli zawsze zliczony jest w koszty ich wykonania. Do przygotowania projektu wymagana jest jedynie wpłata pierwszego zadatku, który przy podpisaniu umowy wliczony jest w całościową cenę.

Ile kosztuje wycena?

Wycena jest bezpłatna o ile nie wymaga dojazdu do klienta.

Jakie są wysokości zaliczek?

Wszystkie wpłacane na projekt i realizację zaliczki są zadatkami i są bezzwrotne. Wysokość zadatku na wykonanie projektu wynosi ok. 10% wartości, zadatek na realizację mebli wynosi 50% całych kosztów.

Mam swój projekt od innego projektanta. Czy mogę go zrealizować?

Oczywiście, że tak. Przy realizacji własnych projektów klienta współpraca polega tylko na podpisaniu umowy o realizację z załączonym projektem. W czasie pomiarów dokonywane są także drobne korekty, ewentualne zmiany oraz wybór materiałów i sprzętu.

Jaki jest termin realizacji?

Termin realizacji zlecenia zależy głównie od wybranych materiałów i ich dostępności. W przybliżeniu wynosi on 3-4 miesiące i liczony jest od daty zatwierdzenia ostatecznej wersji projektu.

Jak długo czeka się na wycenę?

Maksymalnie 7 dni w zależności od możliwości czasowych naszych pracowników.

Gotowy na realizację marzeń?

Mateusz Woś

ARCHITECT | CO-OWNER | PROJECT DIRECTOR

Telefon: +48 663 708 529

Bogusław Woś

OWNER | FOUNDER | PRODUCTION MANAGER

Telefon: +48 694 330 232

Biuro, współpraca: biuro@wosmebl.pl
Wycena: wycena@wosmebl.pl
Rekrutacja pracowników: praca@wosmebl.pl

Napisz do nas: